Swiss premium oral careSwiss premium oral care

Wybierz swój kraj Polska Polska
Darmowa dostawa od 190 PLN
Czas dostawy 2-3 dni
Bezpieczne płatności dzięki 3D Secure

Pielęgnacja dziąseł: Najlepszy przewodnik

Pielęgnacja dziąseł ma znaczenie podstawowe, jeśli chcesz się cieszyć lepszym stanem jamy ustnej, co będzie korzystne dla całego Twojego organizmu. Pokażemy ci, jak to robić …

min read
Oct 2019
https://curaprox.pl/blog/post/pielegnacja-dziasel-najlepszy-przewodnik
min read
Oct 2019
https://curaprox.pl/blog/post/pielegnacja-dziasel-najlepszy-przewodnik

Dlaczego warto zapoznać się z treścią tego przewodnika

Pielęgnacja dziąseł

Trafiłeś na właściwe miejsce, jeśli:

  • czasem czujesz, że puchną Ci dziąsła lub odczuwasz ich nadwrażliwość albo zauważyłeś krew po szczotkowaniu i chcesz zająć się tym problemem. Albo…
  • chcesz poznać najlepsze sposoby pielęgnacji dziąseł i zapobiegania problemom. (Pomogliśmy milionom osób w zakresie zdrowia jamy ustnej, a także wyszkoliliśmy dziesiątki tysięcy stomatologów z całego świata w zakresie prewencji.) Albo…
  • martwisz się, że cofają Ci się dziąsła i chcesz się dowiedzieć, czy można coś na to poradzić. 

Ana Stevanović

Head of Professional Education at Curaden

Krok nr jeden

Na czym polega choroba dziąseł?

Dowiedz się czegoś o chorobach dziąseł oraz zagrożeń związanych z zapaleniem dziąseł i paradentozą...

Krwawiące dziąsła 

Być może zauważyłeś ślady krwi, gdy wgryzasz się w jabłko. Nie jesteś sam. Krwawiące dziąsła to powszechny problem. Ale należy go potraktować jako znak ostrzegawczy. 

Zapalenie dziąseł

Może to oznaczać wczesny etap choroby znanej jako zapalenie dziąseł (inne objawy to ciemnoczerwone, miękkie i tkliwe dziąsła i nieprzyjemny oddech). Główną przyczyną zapalenia dziąseł jest narastanie płytki bakteryjnej.

WAŻNE: Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – w wielu przypadkach można zwalczyć i zapobiegać powstawaniu zapalenia dziąseł przyjmując najlepsze praktyki w zakresie pielęgnacji zdrowia jamy ustnej (Trafiłeś na właściwe miejsce. Prosimy o zapoznanie się z treścią poniższych kroków!)

Przy tym, jak zwykle, ważne są regularne wizyty u stomatologa oraz higienistki stomatologicznej. 

Paradentoza

Nieleczone zapalenie dziąseł może prowadzić do paradentozy, powstania stanu zapalnego tkanek, które utrzymują zęby w miejscu. W przypadku braku leczenia paradontozy ryzykuje się utratą zęba. W przypadku jakichkolwiek obaw prosimy o skonsultowanie się ze swoim stomatologiem.

Krok nr dwa

Stosuj właściwą technikę szczotkowania

Stosuj delikatną, skuteczną szczoteczkę do zębów w połączeniu z odpowiednia techniką, aby dbać o zdrowie dziąseł…

Zrób porządek ze swoimi dziąsłami i zapewnij sobie wyjątkowy fundament dla zdrowej jamy ustnej. Zrozumienie istoty poniższych zagadnień stanowi wspaniały punkt wyjścia…

Przekonanie, że należy szczotkować mocno, przy pomocy twardej szczoteczki, jest po prostu błędne. Bruzda pomiędzy zębami a dziąsłami stanowi wylęgarnię bakterii, które powodują tworzenie się płytki. Przy tym trudno jest ją wyczyścić twardą szczoteczką. Sztywnym włoskom trudno się dopasować do nierównej powierzchni bruzdy.

To może doprowadzić do dwóch niekorzystnych sytuacji.

  1. Bruzda wypełnia się bakteriami, które wywołują stan zapalny.
  2. Dla wielu osób czyszczenie bruzdy szczoteczką o sztywnych włoskach stanowi problem… z tego względu szorują miejsca wokół niej, mocno je naciskając. W tym przypadku można wprawdzie uzyskać czystość bruzdy i utrzymywać jej zdrowy stan… ale doprowadzając przy tym do uszkodzenia dziąseł.

Cofające się dziąsła 

Ziszczenie się obu scenariuszy może prowadzić do cofania się dziąseł. 

Do odsłonięcia „szyjek” zębów znajdujących się pomiędzy ich koronami a korzeniami, wywołującego ból związany z wrażliwością zębów… a następnie próchnicę, stan zapalny, zapalenie dziąseł, paradontozę, a ostatecznie, nawet do utraty zęba.

W przypadkach cofających się dziąseł, należy skontaktować się ze swoim stomatologiem. 

Na szczęście można uniknąć dalszego cofania się poprzez naukę prawidłowej techniki czyszczenia.  


„Dziąsła pokochają tę szczoteczkę”

Dziąsła są miękkie i trzeba je czyścić delikatnie. Z tego względu stomatolodzy zalecają stosowanie delikatnych, cienkich włókien, i to w dużej ilości!

Stylowa szczoteczka Curaprox CS 5460 nosi taką nazwę, ponieważ posiada 5 460 cienkich i delikatnych włókien Curen® (zamiast konwencjonalnych włókien nylonowych) – każde o średnicy 0,1mm. Tworzą one niezwykle gęstą, niepowtarzalną powierzchnię czyszczącą. Dzięki temu szczoteczka CS 5460 jest niezwykle skuteczna i chroni przed urazem dziąseł.  Szczoteczka CS 5460 w sposób delikatny i skuteczny czyści całą bruzdę, nie powodując urazów.
 
Z tego względu stomatolodzy, higienistki dentystyczne oraz klienci polecają jej stosowanie. Dlatego też i my z dumą chwalimy się, że „dziąsła pokochają tę szczoteczkę”. 

Jak szczotkować dziąsła

Stosowanie delikatnej szczoteczki do zębów jest równie istotne, jak… szczotkowanie zębów i dziąseł z odpowiednim naciskiem szczoteczki.

Oto nasza instrukcja podstawowa szczotkowania jedną, najlepszą techniką.


Stosuj szczoteczkę CS 5460 w połączeniu z pastami do zębów bez SLS, Curaprox Enzycal, wspieraj ochronną funkcję śliny w skutecznym czyszczeniu z jednoczesną eliminacją potencjalnie szkodliwych składników wykorzystywanych w pastach dostępnych na rynku. 

W taki sposób należy szczotkować, jeśli dąży się:

  • do utrzymania zdrowych i czystych dziąseł… i zapobiegania problemom z dziąsłami 
  • do rozwiązania dotychczasowych problemów z dziąsłami
  • zapewnienia, że dotychczasowe problemy nie pogłębią się

Wideo – poprawne szczotkowanie

Polecamy:

Krok nr 3

Stosuj rozwiązania soniczne, aby mieć zdrowe dziąsła

Weź pod uwagę soniczną szczoteczkę do zębów, wyprodukowaną dla osób cierpiących na problemy z dziąsłami lub chcących uniknąć takich problemów...

A co, jeśli wolisz elektryczne szczoteczki do zębów? Czy umożliwiają one delikatne czyszczenie zębów?

Oczywiście, że tak.

Szczoteczka Curaprox Hydrosonic pro jest zaprojektowana z myślą o osobach cierpiących na problemy z dziąsłami lub osobach, które chcą takim problemom zapobiec.


Jak pielęgnować dziąsła soniczną szczoteczką do zębów 

Podobnie, jak w przypadku szczoteczki do zębów CS 5460, cechują ją delikatne włókna Curen® – 42 000 delikatnych ruchów szczoteczki na minutę…

… , które można skierować bezpośrednio na krawędzie dziąseł, aby pielęgnować albo zapobiegać stanom zapalnym dotkniętej paradentozą tkanki i dziąseł.

Wideo – profesjonalne czyszczenie zębów

Polecamy:

Krok nr cztery

Szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych

Zrewolucjonizuj pielęgnację dziąseł dzięki szwajcarskim szczoteczkom do czyszczenia przestrzeni międzyzębowej... 

Stosowanie szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, w połączeniu ze szczoteczką do zębów wysokiej jakości, zrewolucjonizuje pielęgnację dziąseł …

…, jak również pomoże radzić sobie, oraz eliminować, zapalenie dziąseł oraz ryzyko wystąpienia paradentozy.

Przestrzenie międzyzębowe, niewielkie odstępy pomiędzy zębami, są idealną kryjówką dla płytki bakteryjnej, gdzie może się ona zaszyć, rosnąć i infekować dziąsła …

… często w błogim spokoju, ponieważ szczoteczki do zębów tam nie docierają.


Jak stosować szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych … oraz czego się spodziewać

Jeśli chodzi o wszystkie przestrzenie międzyzębowe …

Wsuń szczoteczkę Curaprox CPS prime w przestrzeń międzyzębową. Następnie wysuń. I gotowe. Włoski wyczyszczą płytkę bakteryjną. Wypłucz zęby. Przejdź do kolejnej przestrzeni międzyzębowej. Wiecej inoformacji można znaleźć w naszym kompleksowej instrukcji stosowania szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych.

W przypadku stosowania szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych po raz pierwszy może dojść do krwawienia. Wskazuje to na stan zapalny.

Jak odzyskać zdrowe dziąsła 

Nie przejmuj się. Należy kontynuować pielęgnację dziąseł w takim trybie, każdego dnia, przed lub po czyszczeniu zębów wieczorem. Po tygodniu stan zapalny i krwawienia powinny ustać. (Prosimy o zwrócić się do swojego stomatologa, jeśli dolegliwość będzie się utrzymywać.)

Prosimy o skonsultowanie się ze stomatologiem w celu dobrania odpowiedniego rozmiaru szczoteczki międzyzębowej. Jeśli będzie ona zbyt mała, nie wyczyści należycie tych miejsc. A jeśli zbyt duża, nie będzie pasować i może powodować uszkodzenie dziąseł.

Wideo – poprawne stosowanie

Polecamy:

Krok nr pięć

Szwajcarski płyn do płukania jamy ustnej przynoszący ulgę dziąsłom

W ostrym stanie zapalnym dziąseł ulgę przyniesie Ci specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej... 

Jeśli cierpisz na ostry stan zapalny dziąseł, płyn do płukania jamy ustnej Curaprox Perio plus Regenerate może pomóc w przyspieszeniu regeneracji tkanek jamy ustnej.

Zwalcza również bakterie dzięki połączeniu diglukonianiu chlorheksydyny (CHX), który dentyści przepisywali od wieków, z naturalnymi bioflawonoidami Citrox® pochodzącymi z gorzkich pomarańczy.

Uwaga: Tego produktu nie można stosować przez dłuższy czas. Najlepszym sposobem niedopuszczenia do powstania stanu zapalnego dziąseł jest konsekwentne stosowania rutyny pielęgnacji jamy ustnej, czyszcząc zęby dwa razy dziennie i raz dziennie szczoteczką do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. 

Polecamy:

krok szósty

Jedna szczoteczka do linii dziąseł

Wynieś pielęgnację dziąseł na kolejny poziom, stosując metodę czyszczenia zwaną „techniką solo”... 

Tę technikę opracował specjalista ds. profilaktyki Jiri Sedelmayer i kładzie się w niej nacisk na niezwykle staranne czyszczenie linii dziąseł, bez powodowania ich urazów.

Mniej znaczy więcej!

Wykonywanie dokładnych, delikatnych ruchów wzdłuż linii dziąseł, prawie bez żadnego nacisku, wymaga pewnej praktyki. Specjaliści – stomatolodzy uważają, że opanowanie tej metody, stanowi idealny sposób czyszczenia linii dziąseł oraz powierzchni trudno dostępnych za siekaczami.

Dbaj o zęby i dziąsła 

Firma Curaprox opracowała szczoteczkę jednokępkową CS 1006 przeznaczoną techniki „solo”.

To jest związek idealny.

Płytka bakteryjna i paradentoza są bez szans.
Zadowoleni użytkownicy twierdzą, że szczoteczkę CS 1006, zaprojektowaną z główką jednokępkową, można stosować w trakcie czytania książki lub oglądania filmu. 

Jiri Sedelmayer, zmarły w lipcu 2019 roku, był twórcą programu iTOP, indywidualnego szkolenia w zakresie profilaktyki zdrowia jamy ustnej, w ramach kształcenia studentów i specjalistów w dziedzinie stomatologii i przekazywania im poprawnych kryteriów oraz podejścia praktycznego do prewencji dotyczącej zdrowia. Jego wpływu na stomatologię jest nie do przecenienia.

Wideo – technika „solo” 

Polecamy:

Więcej informacji

Pielęgnacja dziąseł i całościowa dbałość o zdrowie

Dlaczego pielęgnacja dziąseł jest ważna dla ogólnego stanu zdrowia?

Nie ma wątpliwości co do tego, że właściwa pielęgnacja zębów i dziąseł prowadzi do lepszego ogólnego stanu zdrowia.

Przeniknięcie toksyn bakteryjnych z jamy ustnej do Twojego krwioobiegu, przez zainfekowane dziąsła, zagraża sercu, mózgowi, płucom i systemu odpornościowemu.


Stomatolog i kierownik ds. kształcenia zawodowego firmy Curaprox, Ana Stevanović, twierdzi, że związek pomiędzy zdrowiem dziąseł a zdrowiem ogólnym, to „jezdnia dwukierunkowa”.

„Jama ustna jest powiązana z resztą naszego organizmu. Czas zwrócić uwagę na obraz całościowy” mówi. 


„Nie można oddzielić zdrowia jamy ustnej od ogólnego stanu zdrowia; zdrowie jest jedno i kropka!!!! Dobre nawyki w zakresie pielęgnacji jamy ustnej, którego podstawą jest mechaniczna kontrola płytki nazębnej, mogą poprawić stan pozostałej części organizmu.”

https://curaprox.pl/blog/post/pielegnacja-dziasel-najlepszy-przewodnik