Swiss premium oral careSwiss premium oral care

Wybierz swój kraj Polska Polska
Darmowa dostawa od 190 PLN
Czas dostawy 2-3 dni
Bezpieczne płatności dzięki 3D Secure

W jaki sposób pozbyć się nieprzyjemnego oddechu? Kompleksowy przewodnik

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby móc się cieszyć świeżym oddechem…

min read
Dec 2019
https://curaprox.pl/blog/post/w-jaki-sposob-pozbyc-sie-nieprzyjemnego-oddechu
min read
Dec 2019
https://curaprox.pl/blog/post/w-jaki-sposob-pozbyc-sie-nieprzyjemnego-oddechu

Wprowadzenie

Co jest przyczyną nieprzyjemnego oddechu?

Dlaczego mój oddech nieprzyjemnie pachnie? Co jest przyczyną nieprzyjemnego oddechu mimo czyszczenia zębów?

Nieprzyjemny oddech, znany również jako halitoza, stanowi powszechny problem, który sprawia, że czujesz się niekomfortowo w trakcie rozmów z innymi ludźmi… …

… lub nawet przebywając zbyt blisko innych osób.

Miliony bakterii namnażających się w jamie ustnej rozdrabniają pozostałości jedzenia, które dostają się między zęby lub do kieszonki dziąsłowej. Powoduje to tworzenie lotnych związków siarki takich jak siarkowodór o nieprzyjemnym zapachu, które opisuje się zwykle jako zapach zepsutych jajek. 


Jak leczyć nieświeży oddech

W pewnych przypadkach nieprzyjemny oddech wywołany jest stanem zdrowia dotyczącym różnych części ciała takich jak nerki lub żołądek. Niemniej, w 90% przypadków problem występuje w jamie ustnej lub gardle.

Około jednej czwartej osób zauważa, że okresowo boryka się z problemem nieprzyjemnego oddechu… natomiast 6% skarży się, że stan ten ma charakter stały. Z dużym prawdopodobieństwem występuje on częściej u ludzi starszych. Częściej u mężczyzn, niż u kobiet.

Stomatolodzy twierdzą, że nieprzyjemny oddech jest zwykle spowodowany nieodpowiednią pielęgnacją jamy ustnej. Teraz czas na dobre wieści:

W większości przypadków podjęcie następujących prostych kroków prowadzących do polepszenia poziomu codziennej pielęgnacji …

…. może szybko przywrócić radość i pewność siebie, jakie daje świeży oddech!

Krok nr jeden

Szczotkuj zęby w najlepszy sposób

Stosuj delikatną szczoteczkędo zębów oraz najlepszą technikę czyszczenia, aby zapobiegać tworzeniu się płytki bakteryjnej…

Kontrolowanie tworzenia się płytki bakteryjnej - cienkiej, lepkiej powłoki bakterii, która w trybie ciągłym tworzy się na naszych zębach – odgrywa kluczowe znaczenie w zapobieganiu powstawania nieprzyjemnego oddechu. 

Zatem, czyszczenie delikatną szczoteczką do zębów z ciasno osadzonymi włóknami …

… posługując się właściwą techniką (bez ostrego szorowania)… 

… stosując pastę do zębów wzmagającą ochronną moc śliny …

… stanowi najlepszy sposób rozwiązania problemu nieprzyjemnego oddechu.


Wideo – poprawne szczotkowanie

Curaprox CS 5460 – Szwajcarska szczoteczka do zębów, która pozwoli Ci zachowywać świeży oddech 

Jeśli preferujesz szczoteczkę ręczną od elektrycznej, powinieneś sięgnąć po rozwiązanie klasyczne - Curaprox CS 5460. Bezkompromisowe dla płytki bakteryjnej… jak również bezkompromisowo delikatne dla zębów i dziąseł. Każde pojedyncze włókno spośród 5 460 włókien Curen® składa się na łączny efekt zwalczania płytki.

Oto nasz przewodnik stosowania szczoteczki do zębów CS 5460 wraz z najlepszą techniką szczotkowania. 

Stosuj szczoteczkę Curaprox Hydrosonic pro, aby zapewniać sobie świeży oddech

Jeśli jesteś miłośnikiem szczoteczek elektrycznych, a przy tym chcesz się cieszyć wrażeniem profesjonalnie wyczyszczonych zębów, wybór pada zdecydowanie na szczoteczkę Curaprox Hydrosonic pro. Gdy główka szczoteczki z duża prędkością obmywa zęby mieszaniną śliny, wody i pasty do zębów, bakterie i płytka powodujące nieprzyjemny oddech są natychmiast spłukiwane. Na tym polega efekt hydrodynamiczny.

Zerknij na przewodnik wideo prezentujący sposób stosowania szczoteczek Curaprox Hydrosonic...

Wideo – profesjonalne czyszczenie zębów

Pasty do zębów Curaprox Enzycal – zawierające enzymy pomagające w zwalczaniu nieprzyjemnego oddechu

Zapomnij o wszystkich, agresywnych składnikach pasty do zębów … W pastach do zębów Curaprox Enzycal stosuje się jedynie takie składniki, które naturalnie wspomagają Twój organizm.

Ta pasta jest delikatna, łagodna i ma świeży smak. Zawiera enzymy, które wspomagają ochronną moc śliny. 

Enzymy, które są obecne w ślinie, pomagają ograniczyć namnażanie się bakterii wywołujących nieprzyjemny oddech oraz zapobiegają psuciu się zębów. 

Polecamy:

Krok nr dwa 

Czyść przestrzenie międzyzębowe

Stosuj szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych w celu zapobiegania stanom zapalnym dziąseł i nieprzyjemnemu zapachowi …

Czyszczenie powierzchni pomiędzy zębami przy pomocy odpowiedniej szczoteczki jest kluczowe jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnego oddechu. 

Przestrzenie międzyzębowe stanowi idealną wylęgarnię nieprzyjemnie pachnących bakterii, zatem …

Stosuj szczoteczkę Curaprox CPS prime do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych przed lub po wieczornym myciu zębów. Wystarczy przesunąć między zębami i wyjąć. I gotowe.

Bez problemu eliminuj bakterie gromadzące się codziennie … i zacznij cieszyć się znacząco świeższym oddechem!

Zwróć się do swojego stomatologa, aby pomógł znaleźć szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych odpowiedniego rozmiaru. Zbyt mała nie wyczyści zębów optymalnie. Zbyt duża się nie zmieści i może spowodować uraz dziąseł. 

Teraz zapoznaj się z treścią kompleksowego przewodnika stosowania szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych CPS. 

WAŻNE:  W niektórych przypadkach bardzo nieprzyjemny zapach może być wywołany przez paradentozę – poważną chorobę dziąseł powodującą powstawanie kieszeni pomiędzy dziąsłami a zębami. Kieszenie wypełniają się koloniami bakterii, co może prowadzić do silnej halitozy. Przy podejrzeniu paradentozę, należy jak najszybciej umówić się na wizytę do swojego stomatologa.

wideo z instrukcją poprawnego użyciaPolecamy:

Krok nr trzy

Stosuj skrobak do języka

Pożegnaj się z nieprzyjemnym oddechem dzięki stosowaniu skrobaka do języka w ramach codziennych nawyków pielęgnacji jamy ustnej … 

Przynajmniej raz w tygodniu stosuj skrobaczkę do języka przynajmniej raz w tygodniu, aby łatwo usuwać bakterie oraz inne złogi odpowiedzialne za nieprzyjemny oddech … przy pomocy skrobaczek do języka szwajcarskiej firmy Curaprox. Zobacz – i poczuj – różnicę już od momentu, gdy wypróbujesz ją po raz pierwszy. Od pewności siebie, jaką daje świeży oddech, dzielą Cię zawsze zaledwie dwie sekundy. 

Jak czyścić język i odświeżać oddech

Po prostu oczyść język od tylnej części aż do czubka – prawie bez żadnego nacisku. Obejrzyj nasz przewodnik wideo

Wideo – czyszczenie języka

Jaką skrobaczkę do języka należy stosować?

Nasze skrobaczki do języka są dostępne w czterech kolorach i w dwóch modelach: 


Skrobaczka do języka Curaprox CTC 201 z jedną powierzchnią czyszczącą po prostu usuwa bakterie wywołujące nieprzyjemny oddech.

Skrobaczka do języka Curaprox CTC 202z dwiema powierzchniami czyszczącymi … jest wyposażona w dwie powierzchnie czyszczące, jedną gładką, drugą rowkowaną, które współdziałają ze sobą, aby starannie usunąć bakterie gromadzące się na języku. 

Polecamy:

Krok nr cztery 

Żuj specjalistyczną gumę do żucia

Chwilowa ulga od nieprzyjemnegooddechu dzięki rewolucyjnej, enzymatycznej wybielającej gumie do żucia …

Guma do żucia Curaprox Black is white powoduje, że twój oddech staje się cytrynowo-miętowo-świeży.

Poza tym enzymy zawarte w gumie do żucia wpływają na stymulację wydzielania śliny... 

…, co wspomaga wzmacnianie naturalnych czynników obronnych przeciwko bakteriom wywołującym nieprzyjemny oddech.

Guma zawiera węgiel aktywowany, które absorbuje przebarwione cząstki. Można zatem żuciem wytyczyć sobie drogę do świeższego oddechu i bielszych zębów! 

Polecamy:

Krok nr pięć

W przypadkach uporczywie utrzymującego się nieprzyjemnego zapachu wypróbuj Perio plus 

W przypadkach nieprzyjemnego oddechuutrzymującego się przez dłuższy czas warto wypróbować produkt Curaprox Perio plus Balance… 

Spytaj swojego stomatologa o stosowanie płynu do płukania jamy ustnej Curaprox Perio plus Balance. Produkt ten łączy w sobie diglukonian chlorheksydyny (CHX) – zapisywany przez stomatologów przez dziesięciolecia i naturalne bioflawonoidy Citrox®, pochodzące z gorzkich pomarańczy.

https://curaprox.pl/blog/post/w-jaki-sposob-pozbyc-sie-nieprzyjemnego-oddechu