Swiss premium oral careSwiss premium oral care

Wybierz swój kraj Polska Polska
Darmowa dostawa od 190 PLN
Czas dostawy 2-3 dni
Bezpieczne płatności dzięki 3D Secure

Smoczek

Uspokaja i relaksuje niemowlęta

Rodziców również. Z uwagi na to, że smoczek wspiera, zamiast utrudniać, normalny rozwój zębów, podniebienia i szczęki. Wolny od toksyn i całkowicie nieszkodliwy dla Twojego maluszka. 

Uspokaja Twojego ślicznego dzidziusia

Zalety smoczka… bez typowych konsekwencji – takich jak wady zgryzu 

Zapewnia optymalne oddychanie przez nos – sprzyjające koncentracji i zapewniające relaksujący sen

Biofunkcjonalny: Zaprojektowany tak, aby działał w zgodzie z anatomią – naturalnie wspierając rozwój podniebienia i szczęki

Kup

Spokojne niemowlę

Specjalna, miękka, silikonowa membrana daje to samo, przyjemne uczucie co naturalny sutek. To znajome wrażenie kształtuje naturalny proces połykania.

Zapobiega wadom zgryzu

W przeciwieństwie do konwencjonalnych smoczków, nasz smoczek ma płaski czubek. W ten sposób zapewnia się miejsce w okolicach podniebienia, które dzięki temu nie przybiera nienaturalnego kształtu „podniebienia gotyckiego”. Płaski czubek zapobiega również tworzeniu się zgryzu otwartego. Ten smoczek sprawia, że w jamie ustnej nie powstaje próżnia… i w ten sposób nie dopuszcza do wad zgryzu i sprzyja prawidłowemu oddychaniu – przez nos, a nie przez usta.

Wspiera prawidłowy rozwój podniebienia i szczęki

Skrzydełka boczne kierują ciśnienie ssania w większym stopniu na szczęki niż na podniebienie… zapewniając, by łuk zębowy przybrał ładny, okrągły kształt. Smoczek został zaprojektowany przez lekarza-stomatologa, doktora Herberta Picka, zainspirowanego przypadkiem jego syna, u którego doszło do powstania zgryzu krzyżowego. „Zaledwie 20% malformacji szczęki jest uwarunkowanych genetycznie” twierdzi doktor Pick.

Ułatwia optymalny sposób oddychania

Gdy podniebienie rośnie tak, jak powinno i nie przybiera nienaturalnego, gotyckiego kształtu, ułatwia optymalny sposób oddychania przez nos. Nasz smoczek pomaga zapobiegać problemom z oddychaniem, a co za tym idzie, problemom ze snem i koncentracją. 

Najlepszym smoczkiem świata …

… jest pierś. Matka natura zawsze wie najlepiej. Smoczek szwajcarskiej marki Curaprox daje to samo przyjemne uczucie, co prawdziwy sutek i kształtuje naturalny proces połykania.

Zdrowa jama ustna od pierwszego dnia życia

Produkty Curaprox Baby działają w zgodzie z naturalnym rozwojem dziecka… zamiast w niego ingerować. Wszystkie produkty dla niemowląt są „biofunkcjonalne” – zaprojektowane w taki sposób, by dzieci rosły wspierane przez nie w sposób naturalny.

Moje dziecko trochę za bardzo lubi swój smoczek

Niekonwencjonalny, płaski czubek smoczka Curaprox inteligentnie kieruje ciśnienie ssania do szczęki, a nie na podniebienie…  wspierając zdrowy rozwój w każdym aspekcie. Zatem, jeśli Twój maluszek  pragnie ssać nieco dłużej… nie należy się tym przejmować.

Dlaczego zgryz otwarty i zgryz krzyżowy są tak niekorzystne?

Ze względu na to, że skłaniają do oddychania przez usta, co, z kolei, może prowadzić do zakłócenia snu i trudności z koncentracją. A korygowanie wad na późniejszym etapie życia dziecka stanowi problem, którego warto uniknąć z perspektywy zarówno dziecka, jak i rodzica. Gdy zęby rosną prawidłowo, dziecko oddycha przez nos, a to jest najlepsze dla zdrowego rozwoju.

Czy smoczek Curaprox zapewnia natychmiastowe rozwiązanie?

Tak. Stanowi początek wspierania rozwoju, na wiele sposobów, od razu. Lekarz-stomatolog, doktor Herbert Pick, który zaprojektował smoczek Curaprox, ostrzega, że u połowy dzieci korzystających z konwencjonalnych smoczków,  powstaje zgryz krzyżowy lub zgryz otwarty. Skorzystaj więc z lepszego rozwiązania.

Szwajcarska szczoteczka do zębów dla niemowląt

Przyjemna, delikatna,
skuteczna – od pierwszego ząbka

Dowiedz się więcej Kup

Nasz smoczek

Wszystkie rodzaje smoczków:
Najlepszy przewodnik

Dowiedz się więcej